Семінар-практикум учителів-мовників у Зеленівській філії

Відповідно до плану роботи методичного центру відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Веселинівської селищної ради 12 квітня в Зеленівсьькій філії Колосівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів української мови, української і зарубіжної літератури з проблеми «Компетентнісний підхід як основа модернізації шкільної мовно-літературної освіти». Методичною метою заходу було презентувати  педагогам  шляхи реалізації компетентнісного підходу на уроках та в позаурочний час. Гостинно зустріли учасників семінару завідувач Якимова Олена Богданівна, її заступник Лосик Світлана Василівна, педагог-організатор Шашуро Неля Василівна,  учні закладу, які підготували під керівництвом учителя української мови Якимової О.Б. чудовий виховний захід про нашу матір Україну. Практична частина семінару містила показовий  урок української літератури в 9 класі на тему: «Вічна тема матері й сина у творах Т. Шевченка «Катерина», «Наймичка», «У нашім раї на землі…», який провела вчитель  української мови  Лосик Світлана Василівна. Теоретичний блок семінару містив доповідь-презентацію Зайченко Ірини Олександрівни, учителя української мови Веселинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, на тему: «Шляхи реалізації компетентнісного підходу на уроках мови і літератури як шлях до модернізації шкільної мовно-літературної освіти» та педагога-організатора Зеленівської філії Шашуро Нелі Василівни на тему: «Шляхи реалізації компетентнісного підходу у виховній роботі засобами художнього слова: національно-патріотичне виховання учнів Зеленівської філії».

Далі відбувся круглий стіл, де вчителі обговорили  питання щодо реалізації  компетентнісного підходу на показових заходах. Провела його Заворотня Надія Іванівна – голова СМО вчителів української мови і літератури, зарубіжної літератури.

Методична майстерня передбачала обмін досвідом щодо виконання вимог чинної програми до реалізації компетентнісного підходу в процесі викладання предметів мовно-літературного спрямування і вироблення рекомендацій для вчителя мови і літератури: «Шляхи компетентнісного підхіду до уроків української мови, української і зарубіжної літератури».  Організувала роботу методичної майстерні Зайцева Антоніна Борисівна,  директор МЦ. Роботу творчої групи з цієї проблеми буде продовжено і висвітлено на методичному об’єднанні.

Дощ і брак часу завадили  провести екскурсію-милування природою «Шкільний сад як освітнє середовище», яку підготувала присутнім  Олена Богданівна, завідувач Зеленівської філії, проте гості познайомилися з внутрішнім оформленням школи і відмітили ошатність освітнього середовища, доречніть  декору, творчість і майстерність педагогів в оформленні навчального закладу.

У роботі семінару взяли участь учителі української та зарубіжної літератури Веселинівської і Колосівської опорних закладів, Луб’янської, Михайлівської, Порічанської, Зеленівської філій, працівники методичного центру, в.о. директора Колосівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Тодавчич Т.В.

Усім  гостям  дуже сподобалася зеленівська шкільна родина, бо учні Зеленівської філії не тільки продемонстрували гарні знання, а й добре засвоїли життєві компетентності: вони люблять свою країну, мову, поважають народні традиції, доброзичливі, гостинні, творчі та ініціативні. Бажаємо їм подальших успіхів!