Розвиток мовлення дошкільнят нетрадиційними засобами

05 березня 2019 року плідно й ефективно пройшла робота кущового семінару з елементами тренінгу за участю вихователів закладів освіти Веселинівської громади (всього 9 осіб) на базі Порічанського ЗДО «Ромашка» (директор Маспанова Л.В.). Керівник селищного методичного об’єднання вихователів різновікових груп Ткаченко О.І.  спрямовувала роботу вихователів на проведення мотиваційної вправи очікування «Мікрофон», презентаційне висвітлення роботи щодо «Створення умов для мовленнєвої компетентності дошкільників» (директор Маспанова Л.В.) та «Використання педагогічної спадщини В. Сухомлинського в рамках змісту Базового компонента дошкільної освіти» (вихователь Колбасовська А.О.). Відвідали інтегроване заняття  з розвитку мови та художньої літератури у молодшій та середній групі за темою «Подорож казкою» за мотивами В. Сухомлинського (вихователь Піщанська Н.О.). Практична частина перебігала у формі  тренінгу: «Вправи – рецепти педагогічної кухні», ігротека (калейдоскоп ігор спрямованих на розвиток зв’язного мовлення), створення діаграми «Мовна гармонія за творами В. Сухомлинського» та заключний аспект вправа «Горщик».

В заключній частині роботи методист методичного центру відділу освіти Шаф Г.Д. акцентувала увагу: новій редакції Базового компонента дошкільної освіти проголошено комунікативну спрямованість роботи з розвитку мовлення дітей. Підкреслила, що у Порічанському ЗДО «Ромашка» цілісно підходять до формування мовно-мовленнєвої компетенції, що дає дитині змогу спілкуватися, здобувати та обмінюватися інформацією, а це є надзвичайно важливою складовою успішної соціалізації.