Василь Сухомлинський – майстер унікального експерименту

Саме під таким гаслом 21 вересня 2018 року відбулася творча зустріч учителів початкових класів, вихователів дитячих садочків та бібліотекарів закладів освіти Веселинівської селищної ради на базі Михайлівської філії Колосівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (завідувач філії Стоянова О.Т.) у формі педагогічних читань за темою: «Формування ціннісного ставлення дітей дошкільного і молодшого шкільного віку до книги». 28 вересня 2018 року святкується 100-річчя від дня народження видатного українського вченого, письменника-гуманіста, великого педагога і мислителя Василя Олександровича Сухомлинського на міжнародному рівні. Заклади освіти нашої громади долучилися до вшанування видатного співвітчизника.

Під час заходу педагоги звернулися до спадщини В. Сухомлинського, пригадали головні постулати та поміркували, наскільки ми дотримуємося моральних норм у своєму житті. Нинішні реалії вимагають від працівників освіти переосмислення багатьох канонів, починаючи зі світоглядних позицій, ставлення до життя і створення нової філософії виховання нинішнього покоління. Творча зустріч була змістовною і актуальною: від етюду уявної зустрічі із видатним педагогом, відвідуванням  віртуального музею, подорожі галереєю дитячих ілюстрацій до уроку позакласного читання за творами В.О. Сухомлинського в 4 класі за темою: «Школа добрих вчинків» (класовод Бондаревська Л.А.) та вернісажу читань творів переможцями початкових класів.

У роботі педчитань брали участь: директор методичного центру відділу освіти Зайцева А.Б. («Про значення художніх творів В. Сухомлинського для педагогів та вихованців»), методист методичного центру Шаф Г.Д. («Літературна спадщина авторських казок Василя Сухомлинського»), представники від закладів освіти ділилися досвідом своєї роботи за допомогою прийому «Авторське крісло» та створювали власний медіапродукт (укладали книгу «Історії впровадження ідей великого педагога Василя Сухомлинського»). Педагоги, працюючи в групах, скористалися двома концепціями збору та обробки даних, представляючи їх за допомогою графічних редакторів.

Під час підведення підсумків присутні проектували зміст і форми подальшого співробітництва для використання ціннісної спадщини великого УЧИТЕЛЯ.