Реалізація інтегрованого навчання в початкових класах через тематичний та діяльнісний підходи

11 травня 2018 року 12 працівників та 48 учнів Зеленівської філії Колосівської ЗОШ І-ІІІ ступенів під керівництвом завідувача філії Самаріної Г.С. гостинно зустрічали учасників селищного семінару – практикуму з питання використання інтегрованого навчання: тематичного та діяльнісного підходів за темою: «Впровадження інтегративної діяльності у навчально-виховний процес в період підготовки до роботи НУШ».

Вчителі, які прагнуть організувати в класі сучасне освітнє середовище – обирають інтегроване навчання. Його впровадження дозволяє зробити школу більш комфортною, актуальною та цікавою для учнів, корисною для формування компетентностей та наскрізних умінь.

Саме таку ідею впроваджують педагоги Зеленівської філії. На інтегрованому уроці (математики, літературного читання, природознавства, трудового навчання, образотворчого мистецтва)  за темою: «Математична подорож степами України» вчитель початкових класів Трофименко Л.В., інтегруючи знання з різних предметів, спрямовувала дії четвертокласників на формування у них цілісної картини світу. Завдяки ціннісному підходу учні мали змогу глибше зрозуміти ключові ідеї та використати набуті навички в життєвих ситуаціях.

Учасники семінару побачили оновлене освітнє середовище в класних кімнатах, коридорах, актовій залі. Спільними діями господарі Зеленівської філії презентували виховний екологічний захід за темою «Земля – наш спільний дім».

Присутні вчителі початкових класів, представники методичного центру та вихователі дошкільних закладів розглянули сутність поняття інтеграції, поглибили розуміння різних її видів, виявили користь інтегрованого навчання та створили авторський творчий продукт Портфоліо помічника: «Я обираю інтегроване навчання».