Зустріч в Градівці з нащадками німецьких поселень

Наша Миколаївська область багата на назви старовинних етнічних поселень. Історія цих поселень потребує багатостороннього вивчення, дослідження та популяризації.

8 грудня 2017 року учні Градівської філії Веселинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Веселинівської селищної ради вітали гостей з Німеччини – подружжя Альберта та Віру Шергер – нащадків німців-колоністів, які з 1811 по 1944 рік проживали в колонії Мюнхен (нині село Градівка). Після святкового концерту  гості відвідали шкільний музей та сільську бібліотеку. Помічник старости села Попюк Л.В., бібліотекар Самофалова О.М., учні з вчителями Ярошик Т.В. та Макаровою Т.В. в задушевному спілкуванні дізналися від гостей багато цікавого про Мюнхен-Градівку. Закордонний гість подарував селу авторську книгу-спогад про свій рід, відвідав сакральні для себе місця – німецьку церкву, кладовище, ймовірне місцезнаходження садиби його предків.

Викликає повагу той факт, що пан Шергер та його дружина не лише не забувають про своє коріння та територію, з котрої вони походять, а й бажають долучитися до життя села. Після неформального спілкування гостей частували українським борщем з пампушками.